Kaučuková Sophie Vulli

Kaučuková Sophie Vulli

Příběh společnosti, kterou proslavila především jedinečná, mezi rodiči a dětmi velmi oblíbená kaučuková žirafa Sophie, se začíná psát v roce 1945 ve Francii. Tehdy pan Joseph Vullierme zakládá Etablissement VULLIERME – společnost vyrábějící řezané a lisované kovové díly.

V roce 1947 přichází firma na trh s prvními mechanickými hračkami pod první ochrannou známkou: JOUETS MONT-BLANC. Roku 1961 následuje spolupráce s firmou DELACOSTE, jejíž historie se datuje již od roku 1860, a která se specializuje na výrobu gumových hraček.

To se později ukazuje jako velmi dobrý obchodní tah, jelikož právě z tohoto spojení se dne 25. května 1961 zrodí v Paříži, v sídle společnosti Delacoste, první slavná kaučuková žirafa SOPHIE. Ikonická hračka se od počátku až do současnosti vyrábí ze 100% přírodního kaučuku z mízy stromu Hevea a děje se tak stále podle tradičního, velmi náročného procesu, který zahrnuje více než 14 různých ručních operací. Její výrobní tajemství si společnost velmi pečlivě střeží.

Dalším zlomovým úspěchem se v roce 1975 stává vytvoření produktu „The family tree house“, v pořadí s druhou ochrannou známkou: CREATIONS VULLIERME. V roce 1981 dochází k vytvoření značky Vulli, která sdružuje pod stejnými názvy produkty Mont-Blanc a Vullierme. Rok 1982 znamená v historii společnosti Vullierme získání společností Masson a Delacoste a v tu dobu zaměstnává 296 lidí ve třech různých městech ve Francii. Roku 1989 je Vullierme koupena skupinou Alain THIRION a stává se společností VULLI.

Společnost Vulli myslí i na dobročinnost. V roce 2011, kdy ikonický produkt společnosti žirafa Sophie slaví svoje 50. výročí, je uspořádána aukce uměleckých děl od renomovaných umělců zkoumajících téma „Sophie vou par…“ Výtěžek je věnován na „Revolution Cancer“, výzkumný program zaměřený na personalizovanou léčbu rakoviny.

Rok 2015 znamená 40. výročí druhého ikonického produktu The family tree house (Magic house) a při té příležitosti se Kouzelný strom vrací ve své původní verzi. U této limitované edice je každý strom očíslován a stává se sběratelským předmětem. V roce 2018 je v rámci tohoto výrobku vytvořena kolekce Klorofil.

O značce Vulli…

Společnost Vulli se v průběhu let stala slavným specialistou ve světě produktů pro péči o dítě a hraček pro rané učení. Již více než 60 let navrhuje a vytváří produkty přizpůsobené různým fázím vývoje dítěte. Žirafa Sophie se v současnosti celosvětově prodává v nákladu více než 50 milion kusů a je k dispozici ve více než 75 zemích světa.

Kvalita, stejně jako bezpečnost, jsou pro firmu naprosto zásadní. Bez ohledu na vývoj evropských a mezinárodních předpisů, společnost Vulli nabízí svým zákazníkům výrobky ve standardu nejvyšší možné kvality. Společnost má jeden cíl: nabídnout svým zákazníkům to nejlepší.

Ve Vulli si velmi dobře uvědomují téma ekologie a udržitelného rozvoje. Sophie je vyrobena ze 100% přírodního kaučuku, který pochází ze stromu Hevea rostoucího v udržitelných lesích. Vývoj řady Klorofil je zaměřen na ochranu životního prostředí. Díky hravé dimenzi hraček se u dětí zvyšuje povědomí o pojmech jako je ekologie, obnovitelná energie nebo ochrana ohrožených druhů. Velký důraz společnost klade na snižování dopadu na životní prostředí a v souvislosti s tím provedla řadu iniciativ (od třídění a recyklace odpadu z výroby, vysázení živých plotů z 15 různých druhů zeleně + instalace úlů, přes vytváření a zachování pracovních míst, výukové programy pro mládež, až po vypracování občanského a etického kodexu, který respektuje, vytváří a prosazuje odpovědné principy výroby a podnikání).