Jak vybrat dětskou matraci

Jak vybrat dětskou matraci

Výběr matrace do dětské postýlky byste rozhodně neměli podcenit. Při výběru matrace byste měli zohlednit hned několik kritérií, díky kterým zajistíte vašemu děťátku zdravý vývoj jeho páteře. Myslete i na to, že dítě bude používat matraci minimálně 3 roky a tedy investice do ní se vyplatí. 

Jak vybrat dětskou matraci

Dávno už jsou doby, kdy na trhu byla nejlepším řešením pouze kokosová matrace do dětské postýlky. Dnes se k ní přidala řada dalších matrací, které i když nejsou přírodní, nabízí stejný komfort a kvalitu jako kokosové matrace. Mezi ně se řadí například matrace ze studené pěny, známe i jako matrace z paměťové pěny. Každá matrace dnes splňuje požadavky na antibakteriální a zdraví prospěšné prostředí pro vaše děťátko. 

1. Povrch

Jedním z hlavních faktorů při výběru správné dětské matrace by měl být její povrch. Povrch matrace by neměl být příliš měkký, ani příliš tvrdý. Správně zvolený materiál pomáhá k rozvoji motoriky a pohybu, a zároveň nepodporuje vývojové vady. 

Dětská matrace do postýlky

2. Nášlapy

Matrace by vám měla vydržet minimálně 3 roky, proto je dobré myslet i na první pokusy o postavení se. Při těchto pokusech pomůžou nášlapy na okrajích matrace. Pokud má matrace nášlapy, nehrozí, že nožičky zapadnou mezi matraci a rošt postýlky.

3. Větrání

Dalším důležitým faktorem je prevence akumulace tělesného tepla v dětské postýlce. Proto by každá matrace měla dýchat. Díky tomu můžete vašemu děťátku zajistit maximální pohodlný a bezpečný spánek. 

Matrace do dětské postýlky

4. Velikost

Velikost matrace by měla být stejná jako velikost postýlky. Do postýlky musí přesně pasovat tak, aby mezi matrací a postýlkou nebylo místo ani na prstíky. Mezi nejprodávanější patří dětské matrace 120x60cm. dětské matrace 140x70cm. 

5. Šířka

Při výběru matrace myslete i na její výšku. Ta by měla být kolem 6-10 cm. Na výšku matrace myslete i v případě, že používáte monitor dechuU některých monitorů dechu se musíte omezit na šířku matrace max. 10 cmV případě použití monitoru dechu Babysense takovéto omezení není potřeba. 

Monitor dechu do dětské postýlky

Závěrem

Existuje řada matrací, které lze použít do dětské postýlky. Mezi nejoblíbenější patří kokosové matrace a matrace ze studené pěny. U nás se osvědčily především dětské matrace Candide, z  nichž velmi praktickou je například matrace Candide Clim Air, díky oboustranné straně pro zimní a letní období. Nebo dětské matrace Traumland a jejich matrace Milchstrasse ze studené pěny, nášlapy a velmi výbornou cirkulací vzduchu.

Plánujete cestovat na dovolenou? Nezapomeňte na matraci do cestovní postýlky.