Jak používat filtry pro výběr vajíčka

Jak používat filtry pro výběr vajíčka

Existuje mnoho různých druhů prvních autosedaček (tzv. vajíček). Při vybírání vaší první autosedačky můžete zvažovat spoustu faktorů. Autosedačky mohou, či nemusí, mít kompatibilní bázi; zároveň mohou, ale nemusí, být kompatibilní s CSA adaptérem, také velmi často zvaným MC (Maxi-Cosi) adaptérem. Více o těchto jednotlivých vlastnostech najdete níže v textu.

Další vlastnosti, které můžete vzít v potaz, jsou vlastnosti báze, která je s autosedačkou kompatibilní. Báze mohou využívat systém Isofix, mohou umožňovat otáčení autosedačkou o 360 stupňů, mohou umožňovat upevnění i pokračující autosedačky, či případně mohou splňovat novou evropskou normu i-size. Autosedačka může mít více než jednu kompatibilní bázi a tyto báze mohou mít různé vlastnosti.

Na stránce takzvaných vajíček vám umožňujeme filtrovat autosedačky tak, jak si myslíme, že probíhá váš rozhodovací proces.

Uchycení i bez báze – Stává se vám, že potřebujete převézt dítě v autosedačce a nechce se vám přendávat báze do babiččina auta, nebo kupovat druhá? Zobrazte si pouze autosedačky, které jsou stále bezpečné i bez použití báze. To neznamená, že autosedačky nejsou kompatibilní s některou bází - je-li vám to příjemné, stále můžete bázi přikoupit a používat jí pro váš komfort. Zaškrtnutím hodnoty „ano“ si zobrazíte pouze ty autosedačky, které toto splňují.

Kompatibilita s CSA adaptéry – Mnohé kočárky mají součástí (či k dokoupení) CSA adaptéry, často označované jako MC (Maxi-Cosi) adaptéry. Tyto adaptéry vám umožní připevnit autosedačku na podvozek kočárku – to se vám může hodit na nákupy a různé krátké návštěvy, protože můžete přendat spící dítě z auta do kočárku a nevzbudit ho tím. Zaškrtnutím hodnoty „ano“ si zobrazíte pouze ty autosedačky, které s takovým adaptérem jsou kompatibilní. CSA adaptéry jsou ty nejčastější a nejrozšířenější, můžete se ovšem setkat i se situací, kdy výrobce vyrábí nějaké jiné řešení sám pro svoje autosedačky – takové autosedačky se vám při zaškrtnutí hodnoty „ano“ nezobrazí, ale máte-li o takovou autosedačku zájem a nevíte si rady kontaktujte nás a my vám rádi poradíme!

Vlastnosti kompatibilní báze – Autosedačky mají zpravidla alespoň jednu bázi se kterou jsou kompatibilní. Přejete-li si aby vaše konečná kombinace autosedačky a báze měla určité funkční vlastnosti, vyfiltrujte si je předem a vybírejte pouze z autosedaček, u kterých váš vysněný konečný stav existuje. Konkrétní kompatibilní báze každé autosedačky najdete v příslušenství každé z autosedaček. Pozor, některé autosedačky mají více než jednu kompatibilní bázi – v takovém případě si přečtěte pozorně popisky všech bází nebo se obraťte na nás a my vám rádi pomůžeme.

  • Isofix – Zaškrtnutím hodnoty „Isofix“ zobrazíte pouze ty autosedačky, jejichž alespoň jedna z kompatibilních bází má isofixové konektory. Isofix je systém upevnění autosedaček v automobilu, který je nejpevnější, nejspolehlivější a nejbezpečnější. Máte-li starší vůz, zkontrolujte jestli disponuje systémem Isofix.
  • Otočná 360 – Zaškrtnutím hodnoty „Otočná 360“ zobrazíte pouze ty autosedačky, jejichž alespoň jedna z kompatibilních bází umožňuje rotaci autosedačky na bázi, což značně usnadňuje nandavání a vyndavání dítěte z/do autosedačky.
  • Existence pokračujicí autosedačky – Zaškrtnutím této hodnoty zobrazíte pouze ty autosedačky, jejichž alespoň jedna z kompatibilních bází je dále kompatibilní i s pokračovací autosedačkou stejné značky.
  • Splňuje normu i-size – Zaškrtnutím této hodnoty zobrazíte pouze ty autosedačky, jejichž alespoň jedna z kompatibilních bází splňuje nově platnou evropskou normu i-size, o které si můžete více přečíst zde.

 

Nevíte-li si vůbec rady, můžete si přečíst naše články Jak vybírat autosedačku a Nejčastější otázky ohledně autosedaček, nebo nás neváhejte kontaktovat, či se za námi stavit na jednu z našich prodejen, kde vám poradíme a pomůžeme.