Závěsná křesla Traumschwinger

Závěsná křesla Traumschwinger

Luxusní novinka v našem e-shopu!

Něco z historie

Historie vývoje závěsných sítí a křesel Traumschwinger se datuje od roku 1995. Tehdy byla diplomovaným sociálním pedagogem Rainerem Kespohlem a učitelkou designu a sportu Britt Haselbachovou založena firma Miraart. Cílem zakladatelů bylo vytvořit jakýsi sedací nábytek svého vlastního druhu. Nábytek, který by sloužil k odpočinku a současně podpořil zdravé sezení.

Již od samého začátku tento nápad vyžadoval spoustu inovativních myšlenek a kreativity. Při jedné ze svých studijních cest po jižní Indii poznali závěsné křeslo, které bylo upevněno v jednom bodě na stropě a volně se otáčelo o 360 ° okolo vlastní osy. Zážitek ze sezení tvůrce natolik ohromil, že bylo rozhodnuto.

Věděli, jak by nábytek měl vypadat a že musí být z naprosto přirozeného materiálu, který se přizpůsobí tvaru těla aniž by jakkoliv omezil volnost pohybu. Též věděli, že materiál musí být elastický, prodyšný a zároveň odolný. Po mnoha letech vývojové práce tak spatřilo světlo světa promyšlené a zralé závěsné křeslo Traumschwinger.

Materiál…

Pro výrobky Traumschwinger jsou používány zásadně hodnotná dřeva z environmentálně odpovědného lesního hospodářství. Kombinace přírodně ponechané bavlny s červenavým cedro dřevem nebo světlým dubem působí zcela přirozeně a vytváří tak velice hodnotný výrobek.

V průběhu let se také tvůrcům podařilo vyvinout bavlněné vlákno, které zanechává hapticky  jemný dojem a tak zajišťuje tělu velice příjemný pocit. Dnes je toto vlákno vyráběno ručně  tradiční technikou do hodnotných provázků, tzv. kordelí. Díky této technice a výrazné elasticitě bavlněného vlákna je dosaženo takové pružnosti, že se materiál zcela přirozeně přizpůsobí aniž by vytvářel tlak na tělo.

Bavlna výrobků Traumschwinger pochází z ekologického a biologicky kontrolovaného zemědělství, je bez škodlivin a je pratelná. Díky tomu je vhodná i pro alergiky!

Nabízí se mnoho možností upevnění Traumschwinger křesel a sítí : na stropě, na poschoďové posteli, na půdních či balkonových výklencích, na terase či na trámu, na stabilních větvích, na dveřním rámu atd.. Traumschwinger poskytuje celou řadu konstrukcí, se kterými budete dobře a bezpečně vybaveni. Současně výrobce nabízí mnoho praktických doplňků!

 

To nejlepší pro naše nejmenší – kolébka pro miminka Traumschwinger

V úžasně jemném a pružném pelíšku kolébky Traumschwinger se všechna miminka cítí příjemně a v bezpečí. Jemný rytmus krouživých či spirálových pohybů navrací miminku klid a odbourává stres. Ergonomická poloha těla v kolébce Traumschwinger optimálně podporuje rozvoj dítěte a houpavé pohyby přináší uvolnění. Případný neklid, záchvaty pláče a křiku či problémy s usínáním postupně mizí!

…a když povyrostou...

..jsou tu Traumschwinger závěsná křesla pro děti. Závěsné křeslo Traumschwinger nabízí ideální způsob odpočinku, uvolnění a odbourání stresu a přetížení, kterému jsou bohužel dnes vystaveny i děti. Poznají zde pocit bezpečí, obejmutí a pravého odpočinku. Závěsné křeslo ale také aktivuje. Nabízí volnost pohybu, vznášení se nad zemí a motivaci k objevování nových možností. Dětské fantazii se meze nekladou a závěsné křeslo nabízí mnoho možností pro dětskou hru a představivost!

Jakákoliv pozice sezení či ležení je díky vyjímečné pružnosti a technice zpracování přírodního materiálu ergonomicky správná a prospěšná zejména přetěžovaným zádům.