Lascal M1 CARRIER -nosítko pro dítě

Lascal
Vyberte variantu
Produkt má více variant.
Internetová cena: 3 873 Kč

Po ověření u výrobce
Doprava: zdarma / info o dopravě

Popis produktu

LASCAL M1 CARRIER – nosítko přizpůsobitelné od novorozence až k batoleti

Ergonomické, multifunkční nosítko pro dítě švédské firmy Lascal usnadní vám i vašemu dítěti cestování. Nabízí vám tři pohodlné, bezpečné způsoby, jak mít vaše dítě co nejblíže u sebe a ve všech pozicích je používání velmi jednoduché.
Inovované, ergonomické nosítko Lascal M1 se přizpůsobí vašemu dítěti od novorozence až k batoleti. Slouží pro novorozence s váhou od 3,5 kg až po tříleté dítě s váhou do 15 kg.

Možnost seřizování šířky a výšky nosítka umožňuje pohodlí jak novorozenci, tak staršímu dítěti. Toto platí pro vaše malé jak při poloze směrem k vám, kdy máte stálý oční kontakt s dítětem, nebo obličejem směřujícím vpřed, kdy vy a vaše dítě společně objevujete svět, i v poloze na vašich zádech. Vždy máte jistotu o jeho bezpečí a pohodlí.

Maximální pohodlí zajišťuje 3D prodyšný materiál. Unikátní 3D látky, které přicházejí do styku s kůží dítěte efektivně odvádějí teplo a vlhkost, jsou prodyšné, velmi měkké, příjemné a antibakteriální.

Vlastnosti

* systém širokých, bohatě polstrovaných ramenních popruhů a bederní podpory umožňuje rovnoměrné rozložení váhy a uvolňuje napětí na ramenech a v zádech rodiče

* lem nosítka slouží jako pevná opora hlavičky dítěte a jako ochrana proti povětrnostním vlivům

* po ohrnutí lemu může být starší dítě v nosítku obličejem dopředu, tvoří také zvýšenou podporu při používání nosítka na zádech

* unikátní 3D textilie, které přicházejí do styku s kůží dítěte efektivně odvádějí teplo a vlhkost, jsou velmi měkké, příjemné, antibakteriální

* měkké materiály příjemné pro vás i vaše dítě

* maximálně pohodlná sedací část a polstrované otvory pro paže a nožky dítěte

* vestavěná podpora správně podpírá vyvíjející se páteř dítěte po celou dobu užívání

* materiály jsou certifikovány dle standardu Öko-Tex Standard 100, třída 1 (nejpřísnější požadavky na výrobky pro nejmenší děti)

* vyrábí se ve třech barevných variantách (šedý, červený a modrý lem nosítka)

* materiál polyester

* M1 Carrier je testován laboratoří SGS ve shodě s EN13209-2-2015. Všechny součásti jsou ve shodě s nařízením REACH (EU)


Výrobce Lascal

Související produkty

Jak správně vybrat

Výběr dětského nosítka

Jednotlivá nosítka můžeme rozdělit do třech základních skupin. První jsou šátky na nošení dětí (Manduca Sling slate, Ergobaby ŠÁTEK/Aura Wrap Baby BlueLODGER Cocooner šátek na nošení, ByKay šátek RINGSLING Classic Steel GreyByKay šátek WOVEN WRAP DeLuxe Berry RedStorchenwiege Šátek na nošení dětí BIOManduca belly button sling SoftCheckMoby-wrap-elasticky-satek), druhou možností jsou baby-vaky a nakonec to budou klokanky a krosny.

Výrobci nabízí šátky většinou ve velikosti od cca 3 m do cca 6 m. Jejich výhodou je možnost velké variability úvazů a tedy způsobů, kterak si dítě připoutáte k tělu. Pro úplně malá miminka, která ještě sama nesedí, jsou vhodné úvazy, kdy je dítě v šátku jakoby zabalené do klubíčka. Pro tento případ postačí šátek ve velikosti do 4 metrů. Pro starší děti pak volte šátky větší (cca 5,5 až 6 m) a úvazy typu „batůžek“ nebo děti noste na boku. Děti se dají v šátku nosit prakticky od narození a horní váhový limit záleží na Vaší fyzické zdatnosti a kvalitě šátku. Co se týče způsobů úvazů, stačí si najít takové, které budou nejvíce vyhovovat Vám a Vašemu děťátku.

Další možností pro nošení dítěte je tak zvaný baby-vak. Je to vlastně něco mezi šátkem a klasickou klokankou. (Chicco Boppy Comfy Fit Grey 2v1Babybjorn nosítko MINI Greige 3D MeshChicco Nosítko dětské Myamaki Complete - Grey StripesJané Šátek - nosítko Minimonkey Nosítka Sling Unlimited)  Jejich výhodou může být menší riziko špatného úvazu jako u šátku. Naopak nevýhodou je, že většina baby-vaků neumožňuje řádné dotažení k tělu. V případě, že se budete potřebovat pro něco sehnout, natáhnout apod., musíte vždy dítě přidržet jednou rukou, aby vám z vaku nevypadlo.

Při výběru klokanky (MANDUCA BY MAMAJA SUMMERVIBESNuna CUDL frostJané Klokanka TRAVEL  - 3,5 -15 kg, vložka  2019Kinderkraft Nino Pink 2019Lascal M1 CARRIER -nosítko pro dítě 2018ByKay klokanka 4WAY CLICK CARRIERCybex Fashion Nosítko 2.GOCybex by Jeremy Scott Wings Yema Tie 2019Chicco Nosítko dětské Easy Fit - BLACK NIGHTNUVOLINO Nosič na dítě Active Hipseat Blue) je dobré zaměřit se na to, aby měla dobré polstrování a aby umožnila těsné přimknutí dítěte k osobě nosiče. Tělo dítěte se v klokance nesmí kroutit ani hroutit na stranu, nesmí ani viset dopředu. Dobré nosítko by mělo umožnit nošení většího dítěte na zádech a určitě by mělo umět bezpečně fixovat hlavičku dítěte, když usne. Prostudujte také možnost zátěže nosítka. Na většině z nich najdete poznámku výrobce, že jsou vhodné do 9 kg. Najdou se ale i taková, která umožní nosit i 15ti kilové děti.

U dětských krosniček (Thule Dětské nosítko Thule Sapling/ Sapling EliteKiddy Krosna Adventure PackDeuter KID COMFORT PRO 2019) nebo turistických nosítek chcete-li, sledujte nejen kvalitu polstrování a samotné konstrukce, ale také zda je krosnička vybavena prodyšným zádovým systémem, bederním pásem i hrudním popruhem. Je třeba, aby dítě mělo dostatek prostoru na nohy a správně umístěnou opěrku hlavy. Pro výlety za každého počasí se skutečně vyplatí, když je sedačka opatřena stříškou. Opravdu důležité jsou bezpečnostní popruhy, kterými dítě zafixujete v sedačce. Ty by měly být dostatečně široké a snadno nastavitelné.

Ať už chcete své miminko nosit jen občas, nebo každý den, vždy se vyplatí do nosítka investovat. Doplnit ho také můžete různými vychytávkami, jako jsou například vložky pro novorozence (Ergobaby vložka/rukávník, Ergobaby Novorozenecká vložka Organic Natural), bryndáčky na popruhy (Ergobaby bryndáčkyBABYBJORN Bryndák do nosítka ONE bílý Tencel), pláštěnky (Ergobaby pláštěnkaErgobaby zimní ochrana 2 in 1 Black), ochranné kapsy (7 A.M. enfant Cygnet Cover - Ochranná kapsa 3v1, Babybjorn Přikrývka na nosítka Babybjorn black/černáEasycare Fleece Tragecover Kapsa podzim-zima), ochranné návleky (MANDUCA Fumbee ochranné návlekyManduca Fumbee rose-pearl) a podobně.