Pop-in NEW GEN V2 All Popper bamboo Parrot

Internetová cena: 554 Kč
2 týdny
Doprava: info o dopravě

Popis produktu

rostoucí plena typu "vše v jednom"
inovace V2 patentky
k přebalování ano
Výrobce Pop-in (Closeparent)

Jak správně vybrat

Vybíráme pleny

Možností volby při výběru plen a aspektů, ke kterým je dobré přihlížet při jejich výběru, je mnoho. Především vybrané pleny musí držet a nesmí bránit dítěti v pohybu. Můžete se rozhodnout pro jednorázové papírové pleny nebo textilní (látkové) pleny. Lze také kombinovat obě varianty.

Papírové pleny (Huggies pleny) na jedno použití jsou sice dražší variantou, ale ušetří spoustu času. Navíc dobře drží a velmi dobře absorbují. Určitě jsou také nejpraktičtější možností při cestování. Skládají se z propustné fólie, nejčastěji polypropylénu, nasákavé vložky (většinou jde o buničinu doplněnou gelovým absorbérem na bázi polyakrylátů), z nepropustné fólie (polyetylénu), lepicích pásků a gumiček.

Kromě běžných jednorázovek existují také papírové ekoplenky (Jednorazove-eko-pleny-JUNIOR-12kg-plus,Kikko-XKKO-ECO-100-biodegradabilni-pleny, Jednorázové ekopleny Midi). Jsou vyráběny šetrně vůči životnímu prostředí z nebělené celulózy a z dalších nezávadných surovin. V přírodě jsou proto dobře rozložitelné. Dovnitř plenky je vložen přírodní extrakt a lístek čajovníku, který tlumí případný zápach a zvyšuje snášenlivost s pokožkou. Ekoplenky jsou vybaveny opakovaně použitelným zapínáním, jsou elastické okolo nožiček i pasu, a poskytují tak dětem i při pohybu veškeré pohodlí. Zároveň jsou dostatečně jemné a minimalizují výskyt podráždění pokožky nebo alergických reakcí, protože neobsahují žádné deodoranty, barviva nebo jiné nepotřebné chemické látky. Podobně jako běžné jednorázovky i ekopleny se prodávají ve čtyřech velikostech.

Textilní (látkové) pleny jsou lacinější a ekologičtější variantou (Aden anais 4 pack, Bambino-Mio-Bavlnene-pleny,Bambusove-pleny-XKKO-BMB,Cuski-Mini-Swandoodles LTZ-bavlnene-pleny, Minene-barevne-muselinkyOdenwalder BabyNest). Připravte se ale na to, že péče o ně je pracnější a hůře absorbují. Moderní látkové pleny se vyrábí v různých systémech (tzn. způsobech upevnění na miminko). Všechny jsou nějakým způsobem originální a vždy jsou vyrobeny z kvalitních surovin (z bavlněného flanelu či froté, z fleesu, z bambusu nebo s přídavkem konopí).

Jednou z možností látkových plen, které na trhu najdete, jsou pleny kalhotkové, které se vyrábí v několika velikostech (Babyidea Bamboo Extra, BambinoMio-plenkove-kalhotky-Calls-Spring-Summer). Plena se upevňuje úplně stejně jako papírovka, a to buď suchým zipem, nebo druky.                                                                                                                                                               Dalším typem je plena zavazovací (Little LambHaipa Daipa). Tato je tzv. jednovelikostní a vlastně roste s děťátkem od narození až po nočník, stejně jako plenky kapsové nebo "all in one" (" (Sweet Monkey, Bambino-Mio-Miosolo-latkova-plena-All-in-one,Little-Lamb-Plenkove-kalhotky-AIO-vse-v-jednom,Closeparent-Pop-in-NEW-GEN-bamboo-print). Zavazovací plenka nesaje tolik jako pleny kalhotkové, které mají v jádru více vrstev, a tudíž je nutné vložit dovnitř sací vložku. Výhodou ale je, že výborně schne a brzy po vyprání ji můžete opět použít.                                                                                                                                                Zvolit můžete také vícevrstvé pleny (Bambino Mio,Kikko XKKO). Vícevrstvá plena je v podstatě čtverec složený z více vrstev látky, a lépe tak saje. Vícevrstvé pleny se uchycují na děťátko pomocí tzv. snapi sponky, která manipulaci s plenou podstatně zjednodušuje.

Na všechny pleny, kromě plenek "all in one", je nutné použít svrchní kalhotky (Thirsties Duowrap,Lollipop-Svrchni-kalhotky-POPnGRO-Red,Haipa-daipa-Svrchni-kalhotky-PUL, Sweet-Monkey-Rostouci-svrchni-PUL-kalhotkyElla s House Bum wrap). V plenkách vše v jednom jsou tyto kalhotky již zabudované. Při výběru svrchních kalhotek vybírejte opravdu pečlivě. Musí být naprosto prodyšné, aby v nich pokožka miminka mohla „dýchat“. Asi nejlepší volbu představují kalhotky vlněné, které se vyrábí z vlny nejvyšší kvality a zadeček miminka se v nich má jako v bavlnce.