RENOLUX SERENITY 2018 MIDNIGHT

Internetová cena: 3 999 Kč
Až 2 měsíce
Doprava: zdarma / info o dopravě

Popis produktu

VYROBENO VE FRANCII. SUPER MĚKKÝ MATERIÁL - INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE SOFTNESS, specifikaci najdete v popisu níže.

- pohodlná dětská autosedačka skupina 0+ / 1 (od narození do 18 kg)

- testováno a schváleno dle normy R44/04, sklopná do několika poloh

- měkká opěrka hlavy a redukční vložka, 2 napínače pásu

- zesílená boční ochrana, 5 bodový bezpečnostní pás


-       pohodlná dětská autosedačka skupina 0+ / 1 (od narození do 18 kg)

-       od 0 – 13 kg (v protisměru jízdy)

-       od 9 – 18 kg (po směru jízdy)

-       testováno a schváleno dle normy R44/04

-       sklopná do několika poloh

-       měkká opěrka hlavy a redukční vložka

-       2 napínače pásu

-       zesílená boční ochrana

-       5 bodový bezpečnostní pás

-       vyrobeno ve Francii

-       váha: 10,10 kg (11,90 kg v balení, rozměry balení: 710 x 460 x 570)

-       dostupná ve 3 barevných designech: griffin, franklin, midnight

Naše technologie Softness® nám umožňuje dosáhnout nových excelentních úrovní komfortu a bezpečnosti. Tento patentovaný postup kombinuje hlavní strukturu polyuretanové pěny vysoké hustoty vyvinuté společností Renolux, díky které je sedačka úžasně měkká, a ocelový rám, který působí jako kapsle pro přežití v případě nehody. Tento rám má velmi vysoké deformační vlastnosti, které jsou speciálně navrženy tak, aby absorbovaly energii a zabránily prudkým nárazům při autonehodě.   

Nejpohodlnější autosedačky na světě. 

Fantastická, proměnlivá, lehká, má mnoho vlastností pro optimální pohodlí. Polyuretanová pěna, známá jako polyuretanová pěna s velmi vysokou hustotou, je revolučním materiálem, který se podařilo firmě Renolux, jakožto odborníkovi v této oblasti, využít pro pohodlí našich dětí. 

1. RESPEKTUJÍ ERGONOMII LIDSKÉHO TĚLA

Pěna poskytuje optimální oporu pro záda a také ramena, krk, pánev a páteř. Tento materiál respektuje ergonomii těla tím, že sleduje jeho kontury, díky jeho jemnému a ochrannému držení dítěte a příjemnému pocitu pohody. 

2. VÝHODY INOVATIVNÍHO MATERIÁLU: Používaný v padesátých letech 20. století astronauty NASA ke snížení otřesů spojených se vzletem a přistáním, a také v automobilovém průmyslu, polyuretanová pěna s velmi vysokou hustotou je zvláště vhodná pro bezpečnost silničního provozu. Renolux vyvinul velmi vysoké, přesné úrovně hustoty a pružnosti v závislosti na oblastech použití, aby poskytl optimální provedení, které je nepřekonatelné z hlediska pohodlí. Jako bezpečnostní expert, Renolux patentoval používání pěnové technologie na dětské autosedačky. Surovina je nejprve vstřikovaná do formy, pak spojena se silnou, robustní ocelovou vložkou.

3. VÍCE KOMFORTU POKAŽDÉ, KDYŽ CESTUJETE! : I při krátkých cestách musí vaše dítě sedět v autosedačce, která vyhovuje jeho věku, hmotnosti a velikosti.  Někdy je však obtížné přimět vaše dítě, aby s tím souhlasilo. Nechte jej vyzkoušet naše autosedačky a porovnejte je s tradičními plastovými autosedačkami. Nebudete věřit tomu rozdílu! A nejen to, tato úžasná úroveň komfortu je také velmi důležitá z bezpečnostního hlediska, protože učí dítě, aby autosedačku více akceptovalo, díky čemu se brzy stane jeho novým nejlepším přítelem pro cestování. 

SOFTNESS® je označením KOMFORTU pro autosedačky Renolux zajišťující nejvyšší pohodlí. 

Sedačky s technologií HD pěny jsou jediné, které poskytují pohodlí ekvivalentní automobilovým sedadlům. Tento nesrovnatelný komfort je z bezpečnostního hlediska velmi důležitý, protože díky němu je mnohem pravděpodobnější, že dítě zůstane sedět v sedačce, a to i v případě dlouhých vzdáleností. Za druhé, polyuretanová pěna má na rozdíl od tradičních plastů vyšší absorpční schopnosti, čímž poskytuje dítěti lepší ochranu. 

Barva modrá
isofix nemá / nelze dokoupit
Výrobce RENOLUX

Jak správně vybrat

Autosedačku byste si měli pořídit ještě před narozením miminka, abyste ji mohli použít hned při první jízdě z porodnice domů. Používání dětské autosedačky je uloženo zákonem a chrání dítě před následky dopravní nehody. Dítě je bezpečně připoutané 3-bodovým nebo 5-bodovým pásem do sedačky, a sedačka sama je uchycena 3-bodovým autopásem, nebo je zaklíněna do základny, která je uchycena 3-bodovým pásem nebo do isofixu. V kategorii od narození (0-13kg) neexistuje model autosedačky, která by měla isofix přímo na sobě, vždy jen prostřednictvím základny neboli báze. Nikdy nezapomínejte dítě usadit do autosedačky, i když se chystáte jet jen krátký úsek cesty!

Na každé schválené autosedačce musí být uvedena zkušební značka, která zaručuje, že sedačka prošla testy evropské normy (E). Zkušební značka má oranžovou barvu, a mimo jiné obsahuje výrobce, povolení pro váhovou kategorii a sériové číslo. Nikdy ji z autosedačky neodstraňujte!

Jedna autosedačka nestačí

Od narození až do 12 let věku dítěte budete potřebovat 2-3 autosedačky. Pro miminka jsou vhodné autosedačky připomínající tvarem vajíčko, a jsou určeny od narození do 13kg (většinou do roka). Mají madlo k snadnému přenášení a v mnoha případech jdou pomocí adaptérů připevnit i na kočárek. V autě se umisťují výhradně proti směru jízdy, na zadní sedadla, na přední pouze v případě, že je deaktiv

ován airbag. Nejoblíbenějšími značkami v této kategorii jsou Maxi Cosi, Romer, Cybex, BeSafe aj.. Od jednoho roku do čtyř let už můžete používat klasickou autosedačku, která se instaluje po směru jízdy. Pro dítě od čtyř do dvanácti let budete potřebovat sedačku s podsedákem a výškově nastavitelnou opěrkou zad. Současným trendem jsou autosedačky, které druhý a třetí krok spojují, tj. slouží pro váhovou kategorii 9-36kg. Bezpečnostní testy v této kategorii vyhrávají modely s předním pultem (např. Kiddy, Cybex..)

 

Rozdělení autosedaček podle ECE skupin

Autosedačky se rozdělují do jednotlivých skupin podle evropských norem, které se řídí vahou dítěte.

 • ECE skupina 0 - do 10 kg, přibližně 0 – 9 měsíců
 • ECE skupina 0+ - do 13 kg, přibližně 0 - 12 měsíců
  Takovým typům autosedaček se běžně říká vajíčka nebo skořepiny. Upevňují se na zadní sedadlo proti směru jízdy pomocí autopásů nebo do základny. Autosedačky mívají držadlo, díky němuž můžete dítě snadno přenášet. Autosedač ku můžete použít i mimo auto jako houpající kolébku.
 • ECE skupina I - 9 až 18 kg, přibližně od 9 měsíců do 4 let
  Tento typ autosedačky je určený dětem, které už se umí samy posadit, ale přesto potřebují ještě oporu do všech stran. Umisťuje se na zadní sedadlo po směru jízdy. Upevňuje se 3-bodovým autopásem, anebo pomocí systému ISOFIX. Dítě uvnitř sedačky je připoutáno 5-bodovým pásem s nastavitelnou délkou, případně pomocí předního pultu.
 • ECE skupina II - 15 až 25 kg, přibližně od 3 do 6 let Tato kategorie není výrobci příliš zastoupena.
 • ECE skupina III - 22 až 36 kg, přibližně od 6 do 12 let nebo do výšky 150 cm Tato kategorie není výrobci příliš zastoupena.
 • ECE skupina II,III – 15-36kg, přibližně od 3 do 12 let
  Tyto autosedačky už nemívají vlastní pásy, dítě se do ní v autě usadí a připoutá se včetně sedačky 3-bodovým autopásem. Pokud má autosedačka systém Isofix, je do něj instalována a dítě pak autopásem přes sebe i sedačku. Vybírejte autosedačku, která má i v této kategorii možnost polohování do lehu, výškově nastavitelnou opěrku zad, komfortnější autosedačky mají ještě šířkové nastavení v ramenou.
 • ECE skupina I,II,III – 9-36kg, přibližně od 9 měsíců do 12 let
  Velmi oblíbená volba rodičů, protože přináší úsporu pořízení jedné autosedačky, a v dnešní době už to není volba na úkor bezpečí či pohodlí dítěte. Tyto autosedačky jsou vyráběné buď s pásy, které jsou později odnímatelné, anebo s předním pultem bez pásů. Ve všech ohledech „rostou s dítětem“

Obecné shrnutí na závěr

Sedačky se v autě upevňují buď systémem ISOFIX, kterým musí být vybaveno vaše auto i autosedačka, nebo bezpečnostním pásem pro dospělé. Pokud máte v autě systém isofix, někteří výrobci již nabízejí základnu, která slouží pro autosedačku 0-13kg a poté ještě i 9-18kg, což vede k významné úspoře investic. (např. Maxi Cosi..) Při instalaci dětské sedačky dobře přitáhněte bezpečnostní pás a zkontrolujte, že je sedačka pevně usazena na místě nepohybuje se ze strany na stranu. Ujistěte se také, že jste dítěti dobře nastavili a utáhli pásy. Nezapomeňte, že jedině správné připevnění sedačky k autu zaručuje bezpečí dítěte! Proto se nepokoušejte vymyslet vlastní způsob přichycení, ale vždy důkladně prostudujte návod, který je součástí autosedačky.

 • Po nehodě sedačku dál nepoužívejte

Mohou se v materiálu vyskytovat mikrotrhliny, kvůli nimž už nebude sedačka stabilní. Je možné takovou autosedačku poslat na testy k výrobci.
Kupujte vždy novou autosedačku. U sedačky z druhé ruky si nemůžete být jistí, zda nemá poškozené některé části, což by mohlo snížit její bezpečnost.

 • Nepodceňujte výběr autosedačky

Řiďte se hlavně vahou, věkem a výškou dítěte. Dítě by rozhodně nemělo autosedačku přerůstat. Autosedačka musí svým tvarem i technickým provedením pasovat do vašeho auta. Pokud je vaše auto vybaveno ISOFIX systémem (úchyty pevně spojené s karosérií auta), usnadní vám to jak samotnou instalaci, tak i manipulaci s autosedačkou. Všímejte si také materiálu, z něhož je autosedačka vyrobena. Potah sedačky by měl být příjemný, měkký a měl by umožňovat dobrou ventilaci, aby se dítě nepotilo. Potah by měl být snímatelný a vhodný k vyprání.

Pozor! Autosedačku je třeba vždy vyměnit v případě, že dítě dosáhne maximálně stanovené váhy nebo již hlavou převyšuje vrchol skeletu.

 

Všechny autosedačky je možné u nás před obchodem vyzkoušet přímo do auta.